Korzystamy z narzędzi artystycznych do włączania w kulturę różnorodnych środowisk i osób z różnymi potrzebami.

Jesteśmy kolektywem i działamy grupowo jako artyści_tki, kuratorzy_ki, animatorzy_rki czy po prostu pasjonaci_tki sztuki, a możliwe jest to dzięki otwartości, sieciowaniu i szeroko rozumianej integracji.

Współpracujemy z wrocławskimi i ogólnopolskimi instytucjami kultury, galeriami sztuki, organizacjami pozarządowymi, środowiskiem twórczym i grantodawcom.

Fotografia jest dla nas punktem wyjścia, impulsem do rozmowy.

Poznaj osoby zaangażowane w tworzenie TIFF Collective.

Zdjęcie kobiety o blond włosach. Kobieta ma czerwoną plamę na prawym policzku. Lekko uśmiecha się i patrzy w bok. Ubrana jest w koszulę w kolorowe paski. Stoi na tle lasu.

Paulina Galanciak

Prezeska Fundacji

p.galanciak@tiff.wroc.pl
+48 505 088 358
Animatorka kultury, fotografka, kuratorka, liderka dostępności. Prezeska Fundacji TIFF Collective. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018, 2020, 2022) oraz Gminy Wrocław (2020). Zaangażowana w tworzenie międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival, przestrzeni rozwoju przez sztukę TIFF Center i projektów edukacyjnych TIFF Academy zarówno jako kuratorka, inicjatorka, jak i koordynatorka. Pomysłodawczyni Be Together. Współtwórczyni projektu Zmapuj Siebie. Prowadziła liczne warsztaty artystyczne i społeczne. Od 2020 r. liderka dostępności w Sieci Liderów i Liderek Dostępności; wprowadzała temat dostępności w BWA Wrocław i ODA Firlej.
Zdjęcie kobiety o ciemnych, spiętych włosach, noszącej okulary. Ubrana w czarną bluzę i kolorowe bransoletki na prawej ręce. Kobieta uśmiecha się; stoi z zaplecionymi ramionami. W tle bordowy most i drzewa.

Ewa Budnik

Członkini Zarządu

e.budnik@tiff.wroc.pl
+48 668 402 721
Fotografka, twórczyni sztuk wizualnych, w swojej twórczości zajmuje się fotografią jako zjawiskiem, obiektem i procesem. W 2017 roku można było zobaczyć jej wystawę pt. „Wszystkie rzeczy widzialne i niewidzialne” w Muzeum Współczesnym Wrocławia, brała także udział w wystawie zbiorowej Culture City of East Asia 2019 Incheon Photography and Film Festival (Incheon, Korea Południowa) z pracą „Spójrz, im czegoś brakuje”. W roku 2019 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na wydziale Fotografii, pracą zatytułowaną „Krótkie momenty zależności”. Obecnie kontynuuje naukę podczas studiów magisterskich na tej samej uczelni.Członkini zarządu Fundacji TIFF Collective, Współtwórczyni projektu Be Together w Fundacji TIFF Collective. Od wielu lat związana z Wrocławskim środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.
Zdjęcie młodej kobiety w różowej czapce o blond, falowanych włosach. Kobieta ubrana w kolorową kurtkę i szalik w kratkę. Stoi na tle lekko rozmytej szklarni.

Oliwia Drozdowicz

Członkini Zarządu

o.drozdowicz@tiff.wroc.pl
+48 698 352 817
Fotografka, animatorka kultury, animatorka językowa, artystka wizualna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku Sztuka Mediów, specjalizacja Fotografia. Dwukrotna stypendystka Stypendium Rektora. Jest członkinią Fundacji TIFF Collective, pod szyldem której współtworzy projekty, m.in. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival, TIFF Academy // Super VAN, TIFF 365. Działała w Samorządzie Studenckim jako Rzeczniczka Prasowa, prowadziła w latach 2018-2021 Koło Naukowe Technik Obrazowania SFERA.
Zdjęcie kobiety ustawionej plecami do obiektywu i odwracającej głowę przez prawe ramię. Kobieta ma brązowe włosy za ramiona i zieloną koszulę w różowe kwiaty. Uśmiecha się delikatnie. Stoi na tle biało-zielonej ściany.

Klementyna Sęga

komunikacja i PR

+48 663 625 184
promocja@tiff.wroc.pl
Specjalistka ds. komunikacji i PR-u, edukatorka, producentka, koordynatorka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2015 roku związana z BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, gdzie pełni funkcję liderki zespołu ds. PR-u oraz członkini Rady Programowej BWA Wrocław. Kuratorka cyklu podnoszącego kompetencje, wrażliwość i odpowiedzialność językową – Biuro Komunikacji Społecznie Odpowiedzialnej. Od 2021 roku słuchaczka studiów podyplomowych ze Strategii Zrównoważonego Rozwoju na Akademii Leona Koźmińskiego.

Jerzy Wypych

j.wypych@tiff.wroc.pl
+48 884 220 109
Fotograf, twórca wideo oraz projektant graficzny. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i z wyróżnieniem mediację sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studiował także komunikację wizerunkową. Od kilku lat konsekwentnie rozwija autorski sposób dokumentacji wydarzeń muzycznych, festiwali filmowych i wystaw. Tworzy na pograniczu reportażu i kreacji. Na stałe związany z TIFF Collective, Wrocławską Fundacją Filmową i Zakwas Studio.

Jurek Mossakowski

grafik

Jesteśmy kolektywem otwartym na ludzi.

Masz pomysł na działanie? Chcesz pomóc nam rozwijać działalność TIFF Collective? Chciałbyś dołączyć do ekipy wolontariuszy?

NAPISZ DO NAS